Ranking zabawek dla psów

Zabawa jest dla psa tym, czym dla ludzi wyjście do kina, czy teatru - odskocznią od codzienności i nudy. Gdy pies jest młody, niemal wszystko w domu prowokuje do zabawy. Czasem jednak leżąca pod tapczanem skarpeta nie wystarczy i trzeba kupić psu zabawkę.

Jakie są rodzaje zabawek?

Obecnie w sklepach można znaleźć naprawdę duży wybór ciekawych zabawek dla psów. Nie trzeba się decydować na jedną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w mieszkaniu było kilka różnych zabawek i to pies wybierał te, na którą ma ochotę w danym momencie.

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ Zabawa z psem - dlaczego tak ważna ↢ ↢ ↢

? Zabawki do szarpania

Psy z reguły uwielbiają szarpać i ciągnąć, najlepiej za kij znaleziony w parku. Jeśli jednak nie chcecie mieć gałęzi w swoim domu, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szarpaka. Na rynku istnieje bardzo duży wybór szarpaków o różnej długości, grubości i twardości. Trzeba jedynie zwracać  uwagę na włókna zabawki. Rozsupłany szarpak nadaje się idealnie jako przekąska , więc trzeba uważać, by pies go zwyczajnie nie zjadł. Z doświadczenia im mniejszy pies, tym większa łatwość w rozsupłaniu szarpaka.

? Zabawki do gryzienia (gryzaki)

Gryzaki to świetne rozwiązanie, jeśli Wasz pies niszczy wszystkie zabawki z zacięciem Terminatora. Duża część gryzaków jest wykonana z wytrzymałej termoplastycznej gumy, która oprze się niejednym szczękom i pazurom.

Gryzaki mają różne kształty: od hantli, po piłki i kości. Niektóre z nich mają specjalny zbiorniczek na przysmak, więc zabawka do gryzienia może pełnić jednocześnie rolę edukacyjną.

? Piłki

Co to za pies, który nie biega? Taki, któremu nikt nie rzucił piłeczki! Piłki to absolutne must have w każdym psim domu. I nawet jeśli Twój pupil nie jest Robertem Lewandowskim wśród czworonogów, to z pewnością przyjdzie taki moment, gdy samo gryzienie misia nie wystarczy, no i fajnie by było się gdzieś przebiec. Oczywiście za piłką, którą mu rzucisz.

Są różnie rodzaje piłek dla psa, gładkie, z wypustkami do gryzienia, zapachowe i dziesiątki innych.

? Zabawki edukacyjne, ze smakołykami dla psa

Czasem zabawa to nie tylko bezmyślne niszczenie sznurka, a wytężona praca, by dostać coś bardzo smacznego. Taką funkcję spełniają zabawki ze smakołykami dla psa.Wkładasz smakołyk, a pies musi wykonać jakieś zadanie, by je otrzymać. Nie martw się - nie chodzi o obliczanie całek funkcji  - Twój pupil z pewnością sobie poradzi 🙂

Największym minusem zabawek edukacyjnych jest ich cena - w porównaniu do innych zabawek są o kilka, kilkanaście razy droższe. Warto jednak pamiętać, że starczają na dłużej, no i ich cel jest też nieco inny. Nie służą do gryzienia - a do wykonywania określonych zadań. Im bardziej skomplikowana zabawka, tym cena będzie szła do góry.

? Piszczące

Głównym zadaniem piszczałek jest oczywiście wywołanie irytacji u właściciela i sąsiadów z bloku. Cel podrzędny to radość naszego czworonożnego przyjaciela 🙂

Na rynku znajdziemy szereg różnego rodzaju zabawek piszczących dla psa: od piłek, po banany i imitacje nosorożców.

? Dziwne

Na koniec kategoria zabawek, która może łączyć ze sobą wszystkie powyższe cechy. Zabawki o dziwnych kształtach. Producenci wręcz prześcigają się w poziomie dziwności zabawek. W związku z tym w sklepach znajdziemy pluszaki o kształcie hamburgera, pieczonych żeberek, czy hot-doga.

Nawet jeśli Twój pupil nie jest miłośnikiem pluszowego jedzenia (prawdziwe jest ciekawsze), to taka zabawkowa kanapka będzie naprawdę śmiesznie wyglądać i wzbudzi zainteresowanie niejednej osoby.

Najlepsze zabawki dla psa - ranking

Poniżej lista najciekawszych zabawek dla psa bez podziału na kategorie. Ranking uwzględnia zarówno zabawki do szarpania, gonienia, gryzienia i edukacyjne:

Użytkownicy szukają również:

4 Odpowiedź

  1. Ewa
    Ciekawe zestawienie zabawek :) Mój Caviś większość zabawek niszczy w ciągu kilku godzin, największy szarpak starcza maksymalnie na dzień/dwa. Wyjątkiem są gryzaki, są bardziej wytrzymałe i starczają na dłużej. Z całego zestawienia nie próbowałam jeszcze zabawek edukacyjnych - ciekawa jestem jak się sprawdzają i czy moja Lola będzie w ogóle tym zainteresowana :)
  2. Mam bardzo podobnie, z wszystkich zabawek najkrócej starczają szarpaki. Ale tak już jest, jak się ma takie małe i ostre ząbki :) :) Ciekawe zestawienie zabawek, dodałabym jeszcze Frisbee - jednak nie każdy pies lubi się tym bawić :)
  3. Madzia
    Zabawka dla psa kurczak jest świetna - mam ją już 2 miesiące i jeszcze się nie zniszczyła. Ale to też może kwestia tego, że moja Maggie nie broi tak, jak inne psy.
  4. Ciekawy ranking. Rzeczywiście dziś jest o wiele większy wybór zabawek dla psów, niż np. 10 lat temu. W sklepach królowały głównie piłki i szarpaki. Teraz można kupić zabawkę w kształcie hamburgera :)

Prześlij komentarz