20 najlepszych filmów o psach

Pies najlepszym przyjacielem człowieka - mówi stare powiedzenie. Jeszcze inne porzekadło głosi, że można być wiernym jak pies. Bez wątpienia psy stały się w naszej kulturze synonimem tego, co dobre i słuszne. Nic więc dziwnego, że artyści wielokrotne sięgają po historie związane z tymi wspaniałymi zwierzętami. Poniżej prezentuję 20 najciekawszych filmów o psach lub z psami w roli głównej.


1. Mój Przyjaciel Hachiko (2009)


Profesor Parker Wilson wbrew woli rodziny sprowadza do domu bezdomną Akitę. Między psem a właścicielem rodzi się niezwykła przyjaźń. Gdy bohater umiera, pies codziennie o tej samej godzinie wyczekuje na peronie, w nadziei że spotka tam wracającego z pracy właściciela. Niezwykle wzruszający film oparty na prawdziwej historii.

2. Ultrapies (2007)

W wyniku nieudanego eksperymentu pies zaczyna posiadać niezwykłe umiejętności. Superbohater staje w obronie miasta Polis. Czy zdoła uratować świat przed szalonym naukowcem? Propozycja dla miłośników superbohaterów 🙂3. Zakochany kundel (1955)

Piękna Cocer Spanielka z dobrego domu poznaje bezdomnego kundelka o imieniu Tramp. Między nimi rodzi się niezwykła przyjkaźń. Klasyka kina Walta Disneya.

4. Wszystkie psy idą do nieba (1989)

Niesforny pies kradnie w niebie zegar życia, po to by powrócić na ziemię i zemścić się na pewnym właścicielu kasyna.


⭐ 5. Frankenweenie (2012)

ZwiastunFilm twórcy "Alicji w Krainie Czarów". Młody chłopak postanawia ożywić swojego ukochanego psa, który został potrącony przez samochód. Pies wraca do życia, okazuje się jednak, że nie można bezkarnie ingerować w naturę. Piękny film o utracie i odpowiedź na pytanie, jak to jest spędzić jeszcze jeden dzień z psem, który od nas odszedł.7. 101 dalmatyńczyków (1996)


Pewną parę łączy nie tylko związek, ale również miłość do dalmatyńczyków. Na ich drodzę staje Cruella DeMon, która nie cofnie się przed niczym aby zdobyć materiał na futro.

8. LASSIE (1994)


Po śmierci matki, pewna rodzina przenosi się z miasta na wieś. Po namowie rodzeństwa ojciec zgadza się na przygarnięcie bezdomnego psa rasy Collie, a ich życie zmienia się nie do poznania.9. Wyspa psów (2018)


W pewnym japońskim mieście powstaje dekret ma mocy którego wszystkie psy mają trafić na wysypisko śmieci. Chłopak o imieniu Atari wyrusza na poszukiwanie swojego czworonożnego przyjaciela.

10. Był sobie pies (2017)


Pies rodzi się na nowo w innych wcieleniach i doświadcza relacji z ludźmi. "Był sobie pies" to wzruszająca opowieść o przyjaźni psa i człowieka. Film edukacyjny o miłości i odpowiedzuialności skierowany do młodszych widzów, ale nie tylko!11. Beethoven (1992)

Dzieci ukrywają przed rodzicami małego Bernardyna. Po jakimś czasie wyrasta on na wielkiego psa obronnego.

12. Rock Dog. Pies ma głos! (2016)


Mastif Tybetański zakochuje się w Rock' and Rollu'u i pomimo zakazów rodziców chce zostać gwiazdą świata muzyki.
   ⭐ 13. Marona - psia opowieść (2019)

Zwiastun"Marona - psia opowieść" - to film, którego nie zobaczymy raczej na ekranach największych kin. To subtelna, artystyczna opowieść o suczce, która nie może znaleźć swojego miejsca w świecie. Marona ma pecha, ponieważ wciąż trafia na niedopowiedzialnych właścicieli. A jej jedynym oczekiwaniem wobec życia jest - być kochaną...


14. Śnieżne psy (2002)


Pewien dentysta otrzymuje w spadku zaprzęg składający się z ośmiu Husky. Oznacza to dla niego początek nowych przygód. Film wytwórni Walta Disneya.

15. Piorun (2008)


Piorun to psia gwiazda filmowa, znana z odgrywnia ról o superbohaterach. Dwójka przyjaciół uświadamia Piorunowi, że nie trzeba posiadać supermocy, by stać się bohaterem.16. Marley i ja (2008)


Młode małżeństwo nie chce zdecydować się na założenie rodziny, w zamian za to kupuje psa. Labrador zmienia ich życie nie do poznania. W rolach głównych Owen Wilson i Jennifer Aniston.

17. Urwis (2019)


Tytułowy urwis, to pies z bogatej rodziny, któremu nigdy w życiu niczego nie brakowało. Gdy nieoczekiwanie umiera jego właścicielka, pies ląduje na ulicy. Czy rozpieszczony i żyjący w dostatku Urwis będzie w stanie poradzić sobie z zasadami panujacymi na ulicy?18. Dog Days (2018)


Drogi kilku mieszkańców Los Angeles łączą się dzięki ich psom. Klasyczna amerykańska komedia romantyczna.

19. Benji (1974)


Benji to bezdomny pies, który probuje znaleźć swojego nowego właściciela. Całymi dniami włóczy się po mieście. Pewnego razu staje się świadkiem porwania dwójki dzieci. Benji zrobi wszystko, by naprowadzić policjantów na trop porywaczy.


⭐ 20. Dogman (2018)

ZwiastunMarcello to lubiany przez lokalną społeczność psi fryzjer. Jest oddanym ojcem i człowiekiem o dużej wrażliwości. Pewnego rasu na jego drodzę staje miejscowy osiłek - Simone. Marcello będzie musiał znaleźć sposób, aby pozbyć się natarczywego intruza. Laureat Złotej Palmy.