Idealny pies dla dzieci – cavalier?

Jeśli masz rodzinę i szukasz odpowiedniego psa dla dzieci, z pewnością powinieneś zapoznać się z rasą Cavalier King Charles Spaniel. To idealny towarzysz dla osób, które uwielbiają kontakt ze zwierzętami. Jednak nie dla każdej rodziny jest to pies. Poznaj kilka informacji o Cavalierach i sprawdź, czy jest to rasa odpowiednia dla Ciebie.

O rasie Cavalier King Charles Spaniel

Rasa Cavalier jest znana w Europie od wieku XVI, a rozkwit jej popularności przypada na czasy życia króla Karola II (1630-1685), który był ogromnym miłośnikiem tych psów. Według niektórych źródeł Karol II był tak mocno zżyty ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, że zabierał je ze sobą na ważne spotkania biznesowe, często zaniedbując królewskie obowiązki. Jeśli interesuje cię kwestia pochodzenia rasy i chciałbyś poznać kilka ciekawych anegdot zachęcam do zapoznania się z osobnym artykułem o historii rasy Cavalier King Charles Spaniel.

Cavaliery to niezwykle łagodne psy, całkowicie pozbawione agresji w stosunku do innych zwierząt i ludzi. To zwierzęta obdarzone ogromnym wdziękiem i wrażliwością. Ich delikatny temperament całkowicie wyklucza wychowywanie “twardą ręką” i stosowanie kar fizycznych. Cavalier wychowywany w ten sposób może szybko stracić swoją naturalną ciekawość i stać się lękliwy.

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ Najlepsze zabawki dla psów - nasze TOP 10 ↢ ↢ ↢

Zanim kupisz Cavaliera, dowiedz się czegoś o rasie!

Cavalier a dzieci

Z pewnych względów Cavalier jest jedną z najbardziej odpowiednich ras psów dla dzieci.

➜ Po pierwsze są to psy pozbawione agresji i bez problemu zaakceptują nowych członków rodziny.

➜ To psy średniej wielkości - waga Cavaliera mieści się zazwyczaj w przedziale 5,4 – 8 kg. Jeśli masz w domu małe dzieci, nie musisz obawiać się, że stanie się im coś podczas zabawy z psem.

➜ Od początku istnienia rasy przeznaczeniem Cavalierów było towarzyszenie człowiekowi. Cavaliery uwielbiają więc kontakt z człowiekiem i najchętniej przebywały by z nim 24 godziny na dobę.

➜ To psy, które uwielbiają zabawę z człowiekiem. Zabawa jest jednym z najważniejszych elementów w życiu Cavaliera,

Kiedy Cavalier nie będzie odpowiedni dla dzieci?

Cavalier z pewnością nie będzie się dobrze czuł w domu, w którym są nadpobudliwe dzieci, nie nauczone kontaktu ze zwierzętami. Cavaliery to psy łagodne, obdarzone ogromną wrażliwością i tego samego będą oczekiwały od ludzi z którymi żyją. Dziecko, które ciągnie psa za ogon i mocno ściska z pewnością będzie odstraszać Cavaliera. To samo dotyczy zwierząt przebywających w domu. Jeśli kupujemy Cavaliera do domu, w którym jest już inny pies, warto najpierw upewnić się jak reaguje on na inne zwierzęta. Nadpobudliwe psy mogą odstraszyć Cavaliera, który z reguły nie lubi psich zapasów i woli delikatne zabawy z rówieśnikami.

Cavalier dla dzieci: Wady i Zalety

ZaletyWady
Uwielbia kontakt z człowiekiem Wymaga dużej uwagi
Są pozbawione agresji Dzieci nie nauczone zabawy mogą łatwo je skrzywdzić
Są średniej wielkości - nie zrobią krzywdy przez przypadek Nie nadają się do mieszkania z pewnymi siebie psami
Uwielbiają zabawę z człowiekiem Po kilku godzinach zabawy mogą być uciążliwe

Odpowiedzialny zakup psa

Zanim kupimy psa dla dzieci musimy zdać sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że dzieci są tylko dziećmi. Nie posiadają takiego życiowego doświadczenia ja Ty i mogą sobie jeszcze nie zdawać sprawy z trudów, jakie towarzyszą wychowywaniu psa.

Jeśli pies jest kupowany wyłącznie ze względu na dzieci, lepiej odpuścić sobie zakup, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzę nie spełni oczekiwań waszych pociech, a cała odpowiedzialność za wychowanie psa będzie spoczywać na Waszych barkach. Jeśli uwielbiasz psy i zabawę z nimi, masz cierpliwość do wychowywania , jesteś gotowy na spacery w śniegu i deszczu, wiesz, że pies wymaga odpowiedniej opieki zdrowotnej - gratuluję, jesteś jednym z odpowiedzialnych właścicieli i możesz śmiało kupować psa dla dzieci.

Zdecydowany na Cavaliera?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie Cavaliera zachęcam do zapoznania się z innymi artykułami, w których dowiesz się więcej o rasie:

Dlaczego Cavalier jest lub nie jest odpowiednią rasą dla Ciebie

Co musisz wiedzieć o wyborze stowarzyszenia przed kupieniem Cavaliera

Jak wyglądają pierwsze dni w domu z Cavalierem

A jeśli jesteś ciekawy naszej historii z Piccolo i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nas, zapraszam do przeczytania wpisu o tym kim jesteśmy i jak to się stało, że mamy psa.

Brak komentarzy.

Prześlij komentarz