Cavalier szuka domu


Psy rasowe są zwykle mniej narażone na ryzyko porzucenia. Niestety z różnych powodów właściciele podejmują decyzję o rozstaniu się z psem. Cavaliery są jedną z bardziej popularnych ras w Polsce, a ich właściciele mają zwykle ogromne serca. Zdarza się jednak, że trudna sytuacja życiowa - choroba, śmierć - powodują, że i Cavavaliery szukają nowego właściciela, który wypełni ich serce miłością i nadzieją na lepsze jutro. Zdarzają się też niestety przypadki porzuceń - co jest trudno zrozumieć każdemu, kto obdarzył miłością swojego psa...

Miejsca, gdzie można znaleźć Cavaliery w potrzebie:

➔ http://cavalierworld.pl/2018/12/02/cavaliery-w-potrzebie/ - jest to portal który zrzesza hodowców i miłośników rasy Cavalier King Charles Spaniel. Jedną z misji portalu jest pomoc w znalezieniu domu Cavalierom, które znalazły się w potrzebie.

Psy rasowe do adopcji - to grupa na Facebooku, gdzie można znaleźć informacje o psach rasowych do adopcji. Mimo, że grupa dotyczy wszystkich ras, warto na nią zajrzeć, ponieważ mogą się tak akurat pojawić jakieś posty o adopcji Cavalierów.

Cavalier King Charles Spaniel PL - to ogólnopolska grupa miłośników rasy Cavalier King Charles Spaniel. Można tam czasem natknąć się na informacje dotyczące adopcji psów. 

 

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz lub nie miałeś wcześniej do czynienia z rasą Cavalier, zachęcam Cię do przeczytania artykułu o rasie.

 


Uwaga na atrakcyjne oferty

Przykrą praktyką, którą można zaobserwować jest sprzedaż psów, które są już niezdolne do dalszego rozrodu. Jeżeli trafisz na ofertę sprzedaży dorosłego psa, w bardzo atrakcyjnej cenie, zastanów się dwa razy, czy kupno w tym przypadku jest dobrym pomysłem. Nie kupując psa nie zmienisz co prawda złego charakteru hodowcy, ale nie zachęcisz też do niemoralnych zachowań w przyszłości.

Pamiętaj, że najważniejszym powodem do adopcji psa powinna być pomoc 🙂